Led Panel nedir?

Led Panel Nedir ?

Led Panel aluminyum tabaka üzerine konulan LED çiplerinin üstleri pleksi bir tabakayla isteğe bağlı şekilde örtülmesiyle oluşan aydınlatma aracılarıdır.

Led Paneller şekil olarak pek çok şekile girmektedir. Hemen hemen her yerde kullanılabilme söz konusu olduğundan herkes tarafından tercih edilen bir üründür. Led Panel ler kullanılma açısından 2 farklı gruba ayrılır. Bunlar; Sıva üstü Led Panel ve sıva aItı Led Panel lerdir.

 Led Paneller doğasında LED olduğu için enerji tasarrufu olarak büyük ölçüde önem taşımaktadır. Bu yüzden düşük watt ve birden çok adet kullanımı olmaktadır. Ayrıca farklı renk seçenekleriyle de farklı bir hava yaratmaktadır. 

Ürünü Ledvego.com adresimizden Led Panel sayfasından satın alabilirsiniz.

Neden Led Panel ?

Geçmiş dönemlerde genellikle iş sahalarında, floresan armatür malzemelerinin büyük önemi vardı. Çünkü o dönemdeki teknoloji, şimdiki zamanın teknolojisi kadar ileri değildi  ve o zamanlar insanlar floresan malzemelerinin, diğer aydınlatma malzemelerine göre daha az enerji harcadığını zannediyorlardı. Ancak LED in yaygın olarak kullanılmasından sonra, floresan aydınlatma malzemelerinde gittikçe daha az kullanılmaya başlandı. Bu da Led Panel ve Led Panel ARMATÜR lerinin daha çok kullanılmasındaki asıl nedenin olduğunu gösteriyor.

Led Panel aldığınızda harcadığı enerji:

4x18w Led Floresan Armatür de – 4 adet 18w Led Floresan ampul kullanılır.
Harcadığı toplam enerji : 72 Watt

36w Led Panel Armatür de – 1 adet 60×60 Led Paneldir.
Harcadığı toplam enerji : 36 Watt

Şekilde de görüldüğü gibi 36w Led Panel Armatür %50 daha az enerji harcamaktadır. Ayrıca aydınlatma olarak da daha fazla aydınlık sağlamaktadır. Şekilsel olarak da daha ince ve zarif bir görüntüye sahiptir. Bu yüzden insanların Led Panel armatürü kullanmasında da etkin bir rol oynamaktadır. 

Led Panel nereler kullanabiliriz?

Led Panel ler genellikle kullanıldığı alana göre şekilsel olarak değişikliğe uğrarlar. Mesela; eğer Led Panel malzemesi evde kullanılacaksa, o zaman çoğunlukla Led Panel SLİM YUVARLAK veya Led Panel KARE olarak kullanılabilirler. işyeri, ofis, marketler, v.b. çeşitli çalışma alanlarında en uygun olarak da Led Panel ARMATÜR ler kullanılabilir.

Bir cevap yazın